Archiwa tagu: zdolność kredytowa

Czy mam zdolność kredytową? Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Czy można samodzielnie sprawdzić własną zdolność kredytową? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Co to jest zdolność kredytowa?…Zdolność kredytową można sprawdzić dzięki np. kalkulatorom zdolności kredytowej (Getkredyt.pl), które pozwolą określić bezpieczną kwotę kredytu, na którą będziemy mogli sobie pozwolić.

Jak bank sprawdza zdolność kredytową?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że zdolność kredytowa zależy od wielu czynników i przez każdy bank będzie w inny sposób obliczana. Ale co to konkretnie oznacza? Rozkładamy zdolność kredytową na czynniki pierwsze….Chcesz go spłacić w przeciągu 3 lat, ale bank oblicza, że w Twojej sytuacji może być to trudne i uznaje, że masz niewystarczającą zdolność kredytową.

Jak obliczyć oprocentowanie kredytu?

Mało kto wie, ale oprocentowanie, a konkretnie jego wysokość ma także znaczenie przy ocenie zdolności kredytowej. Ogólna zasada jest jedna – im niższe oprocentowanie, tym wyższą zdolność kredytową muszą wykazać klienci.

Jak porównywać kredyty gotówkowe? Jak wybrać tani kredyt gotówkowy?

Są opłaty dodatkowe i prowizje, czasami, gdy wnioskujesz o wyższą kwotę, Twoja zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca o ile… nie weźmiesz dodatkowo ubezpieczenia. Jak się w takim razie rozeznać w gąszczu ofert?…Warto też pamiętać, że zdolność kredytowa obliczana jest m.in. na podstawie Twojej historii w BIK. Jeśli okaże się, że w bazie widnieją informacje o zaległościach w spłacaniu zobowiązań, wniosek może zostać odrzucony.