Archiwa tagu: pko sa

Które banki są polskie?

Poniżej lista liderów na polskim rynku bankowym: PKO Bank Polski Bank Pekao S.A….Przykładem jest tutaj Bank PKO BP, największa w Polsce bankowa instytucja finansowa, gdzie 30% akcji należy do państwowego majątku. W przypadku Alior Banku 31% akcji bankowych należy do PZU S.A.

Polscy bankierzy, którzy stworzyli własne banki

Mimo wszystko, za te najbardziej krajowe uważa obecnie cztery banki, wśród których należy wymienić: PKO BP, którego głównym inwestorem jest Skarb Państwa, PKO S.A. z inwestorem w postaci PZU, Getin Noble Bank, powstały z fuzji dwóch banków, a ich inwestorem

BLIK – jakie banki oferuję płatności mobilne?

Warto wiedzieć, że Polski Standard Płatności jest to spółka założona przez Alior Bank, ING, mBank, Millenium, PKO oraz Santander, a więc to te instytucje jako pierwsze wprowadziły płatności mobilne przy pomocy kodu BLIK.

Ile idzie przelew z banku do banku?

Tak jest w przypadku Banku Millennium, Banku Pocztowego, Alior Bank, ING Bank Śląski czy PKO BP. Drugim przelewem natychmiastowym jest BlueCash obsługiwany przez spółkę BlueMedia. Nie wszystkie banki oferują tego typu przelewy. One również są płatne.