Archiwa tagu: oprocentowanie

Konto oszczędnościowe – w jakim banku najlepiej?

Według aktualnych danych, najkorzystniejsze konta oferują takie banki jak: City Handlowy (oprocentowanie 4%), Getin Bank, Alior Bank i Bank Pekao (3% oprocentowania)….Przede wszystkim sprawdź, jakie oprocentowanie ma dane konto oszczędnościowe, im wyższe, tym lepiej. Kolejne kryterium wyboru to częstotliwość kapitalizacji odsetek, które są zyskiem wynikającym z oprocentowania rachunku.

Czym są obligacje korporacyjne? Jak zarobić na obligacjach korporacyjnych?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Podstawowa zasada mówi o tym, że obligacje korporacyjne o oprocentowaniu zmiennym opłacają się, gdy stopy procentowe idą w górę. Natomiast te o oprocentowaniu stałym, gdy spodziewasz się spadku stóp procentowych….Ponadto obligacje ze zmiennym oprocentowaniem są dużo bardziej ryzykowne i sprawdzają się tylko w przypadku krótkoterminowych inwestycji.

W jakim banku najlepiej konto osobiste?

Premia finansowa, zniżki do partnerów banku, konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem itd. Nie ma sensu otwieranie konta bankowego w sytuacji, gdy od razu jest ono płatne. Dzisiaj są placówki, które nie pobierają za rachunek żadnych opłat.