Kredyt z komornikiem – w jakim banku?

przez | 9 sierpnia 2019

Monety

Posiadasz długi, których egzekucją zajmuje się już komornik? W takich przypadkach niełatwo jest o uzyskanie dodatkowych środków. Dlatego sprawdź, gdzie masz szansę dostać kredyt z komornikiem.

Czy bank udzieli kredytu z komornikiem?

Na początku mamy złą wiadomość. Jeśli posiadasz zadłużenie, w wyniku którego ciąży na Tobie zajęcie komornicze, to banki możesz od razu wyeliminować z listy potencjalnych pożyczkodawców. Składanie wniosku zwykle jest wtedy stratą czasu. Dlaczego?

Ponieważ nawet w przypadku kredytu na dowód, bez zaświadczeń, banki sprawdzają klientów w bazach dłużników, jakich jak BIK czy KRD. W sytuacji, gdy posiadasz negatywną historię kredytowa, zwiększa się ryzyko, że nie będziesz spłacać swojego zobowiązania. A banki takiego ryzyka nie podejmują.

Ale nie martw się – nie pozostawimy Cię bez żadnych dodatkowych wskazówek.

Kto udzieli pożyczki bez BIK?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, musisz szukać ofert pożyczek bez BIK, z zajęciem komorniczym. Jak już zasygnalizowaliśmy, takich ofert w banku nie znajdziesz. Ale są jeszcze pożyczki pozabankowe, przyznawane przez tzw. parabanki.

Choć w tym wypadku nie licz na to, że każda oferta będzie Ciebie dotyczyć. Zwykle w warunkach produktu jest ściśle określone, komu będą one przyznawane. Niestety, pożyczki dla zadłużonych, bez BIK, z komornikiem są zwykle wyżej oprocentowane, nierzadko wymagają opłacenia opłaty przygotowawczej. Jest tak dlatego, że instytucja finansowa, która decyduje się na przyznanie Ci środków, musi zrekompensować sobie ryzyko, jakie z tym się wiąże.

A jak znaleźć oferty pożyczek z komornikiem?

Pożyczka z komornikiem – jak znaleźć?

Wbrew pozorom ofert pożyczek z komornikiem jest sporo, aczkolwiek nie każda z nich będzie dobrym wyborem. Zacznijmy jednak od tego, na co zwracać uwagę.

Jak już wspominaliśmy, ten rodzaj zobowiązań wiąże się z wyższymi kosztami. Z tego względu ważne jest, aby wybrać taki produkt, który będzie najbardziej opłacalny. A na co zwracać uwagę? Na pewno nie na… oprocentowanie. To może być mylące, ponieważ zwykle odsetki nie są jedynym kosztem pożyczki. Lepiej ocenić to na podstawie RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględnia również inne czynniki wpływające na to, ile ostatecznie zapłacisz.

A jak szukać takich ofert? Najlepiej w porównywarkach pożyczek gotówkowych. Tam zgromadzone dane przedstawiane są w podobny sposób, łatwo jest już na pierwszy rzut oka ocenić, co się opłaca.

Tylko chcielibyśmy Cię przestrzec przed jedną kwestią. Pożyczka z komornikiem jest produktem ryzykownym, mniej bezpiecznym. Dlaczego? Ponieważ skoro już jesteś zadłużony, masz problemy finansowe, może okazać się, że nie będziesz w stanie jej spłacać. A żeby to zrobić, zaciągniesz kolejne zobowiązanie i tak w kółko. Niech będzie to rozwiązanie stosowane tylko w szczególnych sytuacjach.

I wtedy zawsze wybieraj firmy pożyczkowe, które mają już ustaloną renomę na rynku. Pozyskanie środków w parabanku o wątpliwej opinii, założonym niedawno, może okazać się bardzo złym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *