Jak założyć konto w banku przez internet?

przez | 12 sierpnia 2019

Konto w banku można otworzyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek na stronie wybranego wcześniej banku. Jak to zrobić i co wpisać w formularzu aplikacyjnym? Podpowiadamy, jak krok po kroku założyć konto w banku przez internet.

Założenie konta przez internet

Czasy, kiedy chcąc otworzyć konto osobiste, trzeba było udać się do placówki bankowej, już dawno minęły. Teraz można założyć konto w banku w parę minut, wypełniając wniosek online. Co więcej, w niektórych bankach istnieje nawet możliwość otwarcia rachunku przez telefon!

A jak wygląda założenie konta przez internet? Większość banków posiada bardzo podobne formularze, które wymagają podania kilku standardowych informacji o sobie. O kolejnych etapach zakładania konta bankowego online, opowiemy krok po kroku.

Ranking kont bankowych

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, z usług jakiego banku chcesz korzystać. W tym celu możesz poprosić o radę znajomych i rodzinę, lub poszukać informacji w internecie, gdzie znajdziesz masę porównywarek i rankingów kont bankowych. Takie narzędzia pozwolą ci na szybką analizę ofert, a przy okazji zaoszczędzą twój czas, który straciłbyś na przeglądanie kolejnych kont. Wybierając bank, weź pod uwagę to, jak często będziesz wypłacał gotówkę, czy zamierzasz robić przelewy zagraniczne, a także czy będziesz korzystać z aplikacji mobilnej banku.

karta-platnicza-jak-zalozyc-konto-przez-internet

Jak założyć konto bankowe przez internet?

Gdy już zdecydujesz się na konkretną ofertę, możesz wypełnić wniosek na stronie banku, który wybrałeś. Będziesz musiał podać tam informacje, które pozwolą na zidentyfikowanie twojej tożsamości, m.in. imię, nazwisko, PESEL, datę urodzin, a także dane dowodu osobistego i numer kontaktowy. Będziesz musiał także zgodzić się na przestrzeganie pewnych zasad i przyjąć odpowiedzialność za określone czynności na rachunku. Dlatego zanim wyrazisz zgodę pod regulaminem, przeczytaj go dokładnie. Zwróć uwagę także na tabele opłat i prowizji. Najczęściej te najistotniejsze informacje, zapisane są małym druczkiem, dlatego niczego nie pomijaj.

Kolejny etap założenia konta bankowego online to weryfikacja. Najczęściej umowa z bankiem jest dostarczana przez kuriera. Gdy otrzymasz takie potwierdzenie, twoje konto będzie już w pełni funkcjonalne. Dodatkowo kurier dostarczy ci kartę płatniczą i niekiedy kartę zdrapkę do potwierdzania transakcji.

Konto bankowe przez internet bez kuriera

Istnieje także druga możliwość weryfikacji klienta, poprzez przelew aktywujący. Jest to o wiele szybsza metoda, jednak wymaga ona posiadania już wcześniej konta osobistego w innym banku, z którego będziesz mógł przelać symboliczną kwotę (nieprzekraczającą 1 zł). Jeśli dane podane we wniosku, będą zgadzać się z danymi opisującymi przelew, wtedy bank uruchomi twoje nowe konto.

Czy warto otworzyć konto przez internet? Na pewno jest to duże ułatwienie dla nowych klientów. Otwieranie konta w tradycyjny sposób jest czasochłonne i wymaga wizyty w placówce banku, z kolei założenie rachunku online zajmie ci zaledwie parę minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *