Jak wybrać nowy bank? Czym się kierować, kiedy wybierasz bank?

przez | 16 kwietnia 2020

Oferty banków stale się zmieniają, co oznacza, że klienci wcale nie muszą wiązać się z konkretną instytucją na dłużej, mogą decydować się na inne opcje. Wybór banków w Polsce jest całkiem spory, to pozwala na dopasowanie konkretnego produktu do potrzeb danej osoby. Jak wybrać nowy bank? Czym kierować się przy zmianie banku?

Nowy bank – od czego zacząć poszukiwania?

Chcąc wybrać bank, najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakiego produktu finansowego aktualnie się poszukuje. Zazwyczaj, kiedy chce się zmienić bank, dotyczy to niezadowolenia z opłat, obsługi, niedostępności do bankomatów, płatności mobilnych. Tak jest przy posiadaniu konta osobistego w konkretnej instytucji. To wtedy najczęściej podejmowana jest decyzja o rozwiązaniu umowy. Z tym należy wstrzymać się aż do momentu otwarcia nowego rachunku. Nie zawsze takie procedury są przeprowadzane szybko, niektóre banki próbują przekonać klientów do pozostania. Jeśli jednak jesteś zdecydowany co do podpisania nowej umowy, jak zamknąć konto w starym banku zobacz na https://banki365.pl. Dobrze wiedzieć, o czym należy pamiętać, chociażby przy przenoszeniu własnych środków na nowy rachunek.

Laptop, kawa, notes

Nowy bank – jak wybrać?

Poszukując nowego banku dla konta osobistego, warto wnikliwie przyjrzeć się ofertom. W Internecie nie brakuje rankingów rachunków bankowych, które wskazują bieżące propozycje banków. Korzystając z nich, można w wielu przypadkach od razu dowiedzieć się, jakie są opłaty i prowizje, czy możliwa jest darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów, jakie warunki należy spełnić, aby rachunek był bezpłatny itp. Decydując się na konkretny bank, warto uważnie przeczytać umowę, zanim się ją podpisze. To pomoże uniknąć przykrych niespodzianek np. w postaci nieprzewidzianych kosztów za użytkowanie karty. Dobrze jest też przejrzeć, jak wygląda bankowość internetowa, czy jest ona funkcjonalna. Pomocne będzie przeczytanie opinii klientów banku, ci często wskazują, jakie są wady i zalety posiadania konta osobistego w konkretnej instytucji.

Korzyści dla nowych klientów

Bank zmienia się zazwyczaj z konkretnych powodów. Klienci mogą teraz przebierać w ofertach, porównywać je, szukać najlepszych dla nich kont. Teraz to banki zabiegają o to, by otworzyć u nich rachunek. Z tego względu nowi klienci mają często preferencyjne warunki umowy. Instytucje finansowe dwoją się i troją, żeby tylko pozyskać nowych posiadaczy kont. Co proponują w zamian?

Nowi klienci często mogą skorzystać z promocji, rabatów, nagród za polecenie. Coraz popularniejsza staje się opcja moneyback, zgodnie z którą posiadacze kont dostają częściowy zwrot za zakupy opłacone w konkretnym sklepie. Może to być 1-5% wartości kupionych produktów. Banki przyciągają klientów także płatnościami mobilnymi. To szczególnie istotne dla młodych posiadaczy rachunków. Warto też sprawdzać, czy oferowany jest cash back. Dzięki takiemu udogodnieniu można wypłacić pieniądze nie tylko w bankomatach, ale i w niektórych sklepach, na stacjach benzynowych itp. Warto więc dokładnie przeanalizować oferty banków, zanim podejmie się decyzję o podpisaniu umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *