Jak działa internetowy ranking kont osobistych?

przez | 8 listopada 2021
Internetowe rankingi kont osobistych zdobywają coraz większą popularność. Dzięki tego rodzaju zestawieniom klient może wybrać odpowiednie konto dla siebie, ciesząc się jednocześnie atrakcyjnymi promocjami, z których można skorzystać za  założenie konta internetowego. Jak dokładnie działa internetowy ranking kont osobistych? I co możemy dzięki niemu zyskać? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

Co to jest ranking kont osobistych?

W sieci dostępne są różne rankingi kont osobistych, które w jednym miejscu skupiają kilka produktów. Porównywarki mogą być podzielone pod względem produktów bankowych – mogą to być zestawienia najlepszych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, lokat bądź kredytów. Dużą popularnością cieszy się ranking kont osobistych przygotowany przez zgarnijpremie.pl. Dzięki temu zestawieniu klient może szybko porównać różne oferty i za pomocą odpowiedniego przycisku znaleźć się bezpośrednio na stronie konkretnej oferty banku. Ranking to swoiste zestawienie najlepszych ofert, przygotowane przez konkretną osobę lub firmę, które jest na bieżąco aktualizowane. Dzięki aktualnym rankingom dowiesz się o promocjach, które w danym momencie są na czasie i w przypadku chęci wyboru danej oferty, zostaniesz przekierowany bezpośrednio do niej. Rankingi są tworzone przez specjalistów na podstawie dokładnej analizy danych promocji bankowych i parametrów, które bierze się pod uwagę w danym zestawieniu. Dlatego też ważny jest wybór takiego rankingu, który akurat w danym momencie odpowiada naszym potrzebom.

Co możemy znaleźć w rankingu kont osobistych?

Ranking kont osobistych to zestawienie, które zawiera kilka parametrów, istotnych z punktu widzenia klienta. W każdym przypadku mogą być one inne. Jeśli szukasz rankingu kont osobistych, wyszczególnione powinny być w nim przede wszystkim takie dane jak warunki i koszty utrzymania konta, kwota, jaką musimy (lub nie) zapłacić za kartę płatniczą, warunki wypłat z bankomatów i inne koszty, które mogą być powiązane z założeniem danego rachunku. Bardzo ważnym polem jest tutaj także premia czy bonus pieniężny, jaki powiązany jest z założeniem konta. Premie zmieniają się sezonowo, jednak wiele banków oferuje naprawdę atrakcyjne promocje. Najważniejszą częścią rankingu jest przycisk przekierowujący nas do oferty bankowej – stąd jest już bardzo prosta droga do założenia konta bankowego w kilka minut.

Jak otworzyć konto za pomocą rankingu kont osobistych?

Aby otworzyć konto internetowe za pomocą rankingu kont osobistych, należy wybrać najbardziej atrakcyjną według nas ofertę (rankingi skonstruowane są tak, że najkorzystniejsze oferty pod względem na przykład premii czy opłat za konto zazwyczaj znajdują się na samej górze) i kliknąć przycisk „złóż wniosek”. Automatycznie przekieruje nas on do oferty banku. Zależnie od banku, będziemy instruowani, co mamy zrobić dalej. Większość banków do założenia konta wymaga własnoręcznego podpisu, trzeba więc wybrać odpowiednią drogę złożenia dokumentu (drogą pocztową lub przez kuriera). Zdarza się jednak, że możemy założyć konto za pomocą podpisu elektronicznego. Po wyborze odpowiedniej opcji musimy uzupełnić swoje dane i dalej przejść przez wszystkie procedury, które są wymagane, aby zweryfikować naszą tożsamość. Dzięki rankingom, założenie konta jest szybkie i bezproblemowe.

Ranking kont osobistych a zarabianie na promocjach

Jedną z ciekawszych opcji w rankingach kont osobistych jest zarabianie na promocjach. Wiele banków oferuje bowiem premie za założenie konta w danej placówce. Są one dokładnie wyszczególnione we wszystkich rankingach, opisane są też warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać premię. Rzadko kiedy zdarza się, że bonus dostaniemy już za samo założenie konta – najczęściej, aby otrzymać środki na konto, musimy wykonać kilka transakcji i uzyskać odpowiednie wpływy na konto – jednak nie są to wymagania duże i w dłuższej perspektywie takie założenie konta może być całkiem opłacalne.

2 myśli nt. „Jak działa internetowy ranking kont osobistych?

  1. Asia

    Dla mnie taki ranking to bardzo przydatna rzecz. Dzięki temu mogę sprawdzić, gdzie jest aktualnie najlepsza oferta na konto bankowe.

    Odpowiedz
  2. Korbin

    Ja korzystałem z rankingu kont osobistych przy wybieraniu nowego konta dla siebie. Sam nie jestem w temacie, więc takie porównanie dobrze zrobiło

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *